top of page
Роботизированный помощник Lab

Застосування в практиці малоінвазивних операцій

Запрошуємо звертатися з питань діагностики та лікування в хірургічний кабінет поліклініки (№45).

Щосереди з 12:00 до 15:00 в хірургічному кабінеті поліклініки веде прийом пацієнтів завідуючий хірургічним відділенням

 

Дацюк Ігор Володимирович.

Телефони для довідок (0412) 34 15 53, (097) 46 52 127

В центральній районній лікарні впроваджується малоінвазивна хірургія

Малоінвазивна хірургія (або хірургія малих доступів) – це оперативні втручання через невеликі проколи тканин або природні фізіологічні отвори з використанням спеціальної апаратури та інструментів, що дозволяє оперувати в малих просторах і за допомогою відеомонітора, контролювати хід операції.

Особливістю малоінвазивної хірургії є проведення оперативних втручань на внутрішніх органах через невеликі розрізи (0,5-1,5см), в той час як для подібних операцій в традиційної хірургії потрібні значно більші розрізи тканин (10-20 см).

matvienko_a.m..jpg

Малоінвазивні операції застосовуються в абдомінальній хірургії (операції на жовчному міхурі, шлунку, печінці; видалення апендикса), урології (діагностична цистоскопія, трансуретральні методи видалення аденоми простати, пухлин сечового міхура), гінекології (операції на внутрішніх жіночих статевих органах, операції в порожнині матки).

 

В травматології малоінвазивна хірургія застосовуються для діагностики захворювань великих суглобів та проведення внутрішньо суглобових операцій.

Одним з найчастіше виконуваних малоінвазивних оперативних втручань на органах черевної порожнини

є лапароскопічна холецистектомія – операція по видаленню жовчного міхура.

laparoskopichna_kholecistektomija.jpg

В економічно-розвинутих країнах в 85-90% випадках операції з приводу жовчокам’яної хвороби виконуються саме лапароскопічним методом.

Лапароскопічна холецистектомія виконується під загальним знеболенням в умовах цілодобового хірургічного стаціонару. Через 3-4 проколи черевної стінки в черевну порожнину вводяться інструменти  та оптичне обладнання для формування зображення на моніторі, який встановлений в операційній залі.

Роз’єднання тканин проводиться як за допомогою ріжучих мікроінструментів, так із застосуванням електрохірургічної коагуляції тканин.

На кровоносні судини та жовчні протоки, які пересікаються при проведенні малоінвазивної операції, накладаються металеві кліпси.

Лапароскопічні кліпси виготовлені з гіпоалергеного матеріалу, який не спричиняє негативного впливу на тканини організму пацієнта.

dikij_dacjuk.jpg

В післяопераційному періоді немає необхідності в перев’язках післяопераційної рани і крім того, досягається добрий косметичний результат (відсутній післяопераційний рубець на передній черевній стінці). Вже через 8-12 годин після лапароскопічної холецистектомії пацієнти можуть ходити, приймати рідку їжу.

 

На відміну від традиційної операції, коли пацієнти виписуються на амбулаторне лікування на 7-10 добу, середня тривалість перебування пацієнта в стаціонарі після лапароскопічної холецистектомії складає 2-3 дні.

Багаторічний досвід застосування малоінвазивної хірургії показав основні незаперечні переваги даної медичної технології для лікування низки захворювань:

–        зменшення пошкодження тканин організму пацієнта;

–        мінімальна втрата крові під час операції;

–        мінімум больових відчуттів в післяопераційному періоді;

–        після таких операцій пацієнти не потребують накладання перев’язок;

–        скорочення кількості днів перебування в стаціонарі до 1-3;

–        швидке відновлення працездатності;

–        хороший косметичний результат.

operacijna1.jpg

На теперішній час, завдяки підтримці з боку Житомирської районної ради та  райдержадміністрації, малоінвазивна хірургія впроваджена і в центральній районній лікарні.

 

Операційний блок оснащений найсучаснішим медичним обладнанням та хірургічним інструментарієм,

технічні характеристики якого відповідають найвищим міжнародним стандартам. В хірургічному стаціонарі створені належні умови перебування пацієнтів.

Постійно підвищується кваліфікація лікарів та середнього медичного персоналу. Хірурги центральної районної лікарні пройшли курси підвищення кваліфікації в Національні медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика.

 

В тісній співпраці з фахівцями Обласної клінічної лікарні ім.О.Ф.Гербачевського

впроваджується малоінвазивна хірургія при лікуванні патології органів черевної порожнини та при урологічних захворюваннях.

cistoskopija2_jasen_v.v..jpg

При проведенні малоінвазивних операцій пацієнти забезпечуються ліками за рахунок бюджету центральної районної лікарні.

 

Заступник головного лікаря з медичної частини Шуляк В.І.

Завідуючий хірургічним відділенням Дацюк І.В.

bottom of page